top of page

KROS Clinic

clinic

MEDİKAL SU ARITMA SİSTEMLERİ

Sonuç güvenirliği ve sürdürülebilir su kalitesi sağlayan Kros Clinic cihazları ile sudan sebeplerden testlerinize gölge düşmesin. Kros mühendisilerinin yıllar süren AR-GE çalışmalarının ürünü olan Kros Clinic, paslanmaz çelik kasası ile en zorlu koşullarda bile uzun yıllar sorunsuz hizmet vermeyi vaadediyor.

KULLANIM ALANI

Biyomedikal analizör ve hormon tayinlerinde kullanılan cihazların çalışmasında kullanılması gereken su, CLSI (Clinical and Laboratory Standarts Issue) standartlarına göre Tip 1- Tip 2 kalitesindedir. Hemodiyaliz tedavisi için gereken suyun ise Avrupa Farmakopedisi'nde (European Pharmacopoeia) belirtilen standartlar çerçevesinde olması gerekmektedir.

Belirtilen alanlarda kullanılacak suyun kalitesi iletkenlik veya direnç ölçümleri ile değerlendirilir. Halbuki suyun kalitesini önemli derecede etkileyen başka etkenler de söz konusudur. Bunların en önemlisi organik madde miktarı, bakteri miktarı ve endotoksin seviyesidir. Bu unsurların sadece iletlenlik ve direnç ölçümleri ile belirlenmesi mümkün değildir. Kontaminasyona uğramış cihazın DI su deposunu hidrolik aksamlarında bakteri üremesi ve bunların meydana getirmiş olduğu biyofilm tabakası degazör, prob ve enjektörlerin tıkanmasına yol açmaktadır. ayrıca reaktiflerle reaksiyona girmesi sonucu analiz sonuçlarının red edilmesine neden olmaktadır. KrosClinic cihazları ile bu tür problemlerin hepsi aşılmıştır.

* 0,2µn Bakteri Filtresi ile birlikte kullanılması halinde 

Giriş suyu sertliği en fazla 1ppm CaCO3 

ÜRÜN KULLANIM KILAVUZUNU İNDİRMEK İÇİN

bottom of page